Ostatnio trafiło w moje ręce elektroniczne wydanie książki autorstwa Lottie Moggach pt. „Najpierw mnie pocałuj”. To kolejny debiut w tym roku, który trafił na półki w dziale thrillerów. Po raz kolejny muszę napisać, że to na prawdę dobra powieść jak na początki autorki. Jestem ciekawa co Lottie Moggach jeszcze wymyśli, ale jeśli będzie się rozwijać z książki na książkę, albo choć zachowa ten sam poziom, który reprezentuje teraz, to jest pewne że ma we mnie swoją stałą czytelniczkę.

Leila to wycofana i zamknięta w sobie dziewczyna. Po śmierci mamy izoluje się jeszcze bardziej

i żyje w rzeczywistości którą sama tworzy. Ewidentnie cierpi. Jedyny kontakt z ludźmi ma poprzez portale społecznościowe, które stały się dla niej alternatywą życia i zaspokajały to czego nie dostawała w rzeczywistości. Nie ma wysokiego poczucia własnej wartości i jest jednostką którą można łatwo manipulować, wywołując w niej poczucie akceptacji i docenienia.

Pewnego dnia Leila odwiedziła forum „Czerwona pigułka”. Rzeczone forum to miejsce w którym odbywają się dyskusje na wysokim poziomie intelektualnym. Leila może spełnić się w „elitarnym” towarzystwie. Założyciel forum, Adrian wyczuwa osobowość Leili. Wskazuje jej na to jaka jest błyskotliwa i inteligentna, doskonale manipulując, wciąga ją powoli w demoniczny plan. Adrian któregoś dnia proponuje, aby dziewczyna wcieliła się w Tess, kobietę która chce popełnić samobójstwo, aby stała się jej wirtualnym bytem. Dzięki temu nikt nie dowie się o śmierci Tess która nie chce, aby ktoś dowiedział się że nie żyje. Nie chce nikogo martwić i denerwować. Warto zaznaczyć że Leila jest przeciwieństwem Tess. Na co dzień popularna i poruszająca się w dużej grupie ludzi. Kompletne przeciwieństwo głównej bohaterki.

Zwinna manipulacja Adriana, powoduje że Leila się godzi. Dziewczyna czuje się dowartościowana i doceniona.

Lottie Moggach stworzyła bardzo ciekawą bohaterkę. Już sam fakt jaka jest jej osobowość zachęca do sięgnięcia po książkę. Leila to typowy introwertyk. Ceni sobie samotność, ważne są dla niej uczucia i emocje i jest dobrym słuchaczem. Osoba która czuje „do wewnątrz” i z wewnątrz siebie czerpie energię do działania. Jednak autorka nie tylko trafnie stworzyła charakter bohaterki, ale również otoczenia. Stworzyła ciąg wydarzeń tak aby był spójny z charakterystyką bohaterów. Reasumując – całość jest bardzo spójna.

Leila wpada w rolę osoby która jest jej przeciwieństwem, efekt jaki z tego wynika staje się bardzo ciekawy. Kim stanie się Leila i czy będzie cały czas tą samą osobą. Co się stało z Tess i jaką rolę odgrywa w całości Adrian.

Całość dopełniają problemy społeczne które porusza autorka. Wirtualne życie, izolacja społeczna, śmierć…

Krótko – warto przeczytać.

Recommended Posts