Lubię dreszczyk w wykonaniu B.A. Paris. Czytałam jej książki „Za zamkniętymi drzwiami” i „Na skraju załamania”. Zarówno pierwsza jak i druga były dla mnie solidną, choć dość specyficzną dawką grozy. Wszystko to razem spowodowało, że na trzecią książkę czekałam z niecierpliwością. Dostałam. rozpakowałam, przeczytałam i… niestety, ale się zawiodłam.

Sama fabuła jest dość dziwna i przekombinowana. Główny bohater imieniem Fin jest zakochany po uszy w swojej dziewczynie Layli. Planuje wspólną przyszłość. Życie jednak ma dla niego inny scenariusz i mężczyzna traci swą ukochaną, która znika w dziwnych okolicznościach. Cierpi, ale chce żyć dalej i związuje się z inną kobietą. Nie byłoby w tym nic dziwnego – życie płynie, a on razem z nim. Jednak Fin zakochuje się w siostrze swojej ukochanej i planuje spędzić z nią życie. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy przeszłość wraca i ktoś chce aby Fin nie zapomniał o ukochanej Layli. Pytanie kto i dlaczego.

Opis wydawcy brzmi na prawdę interesująco i spodziewałam się wiele po tym kiedy go przeczytałam. Historia okazała się jednak dość nudna i przewidywalna. Fabuła jak zdarta płyta. Powtarzalność faktów i tkwienie w martwym punkcie budziło we mnie frustracje. Jak przystało na Paris mamy podział historii na części. Historię pokazaną przez pryzmat tu i teraz oraz co zdarzyło się wcześniej. Małam nadzieję, że dostanę coś, być może podobnego do poprzednich części, ale na pewno w stylu autorki. Niestety zafundowano mi mieszaninę historii, która w którymś momencie powoduje że książka zamiast mrozić krew w żyłach, usypia.

Nie będę się rozpisywać na temat „Pozwól mi wrócić”, bo się zawiodłam, jednak nie zmienia to faktu, że jako fanka pisarki nie mogłam przejść obok lektury obojętnie. Czekam również na kolejną powieść z nadzieją, że autorka zaproponuje nam coś innego, coś co uniknie schematu w którym tworzy swoje thrillery i w którym chyba utknęła.

Z taką nadzieją pozostaje czekając na kolejną powieść.

Recommended Posts