Blog post

Wymarzona Noc Książkomaniaka

22 marca 2019Kasik

Wczoraj znajoma podesłała mi link do strony przedstawiającej bardzo ciekawy twór jakim jest Book and Bed Hostel. Pomyślicie co w nim takiego ciekawego. Przede wszystkim to, że to miejsce jest wielką biblioteką do spania.

Można by przypuszczać że to Amerykanie wymyślili takie cudo. Nic bardziej mylnego. 

Tym razem to dzieło Azjatów. 

Wnętrze i wyposażenie prezentuje się na prawdę dobrze.

Do wyboru mamy dwa miejsca Tokyo i Kyoto. Weszłam na stronę i wybrałam sobie Tokyo – następnie postanowiłam zabookować room. 

Doba hotelowa trwa od 16:00 do 11:00 i kosztuje około 182 zł (w zależności od kursu jena).

Jeśli chcecie się rozgościć w ciagu dnia od 13:00 do 17:00, to za godzinę zapłacicie około 18 zł. Na ten czas dostajecie również łóżko. Dzienny pobyt bez łóżka to 54 zł.

Wszystkie rezerwacje są tylko dla niepalących. 

Książki są też dostępne w języku angielskim.

Łazienka w hostelu jest wspólna, a łóżka mają formę boksów. Przynajmniej można nawiązać ciekawe znajomości i przeżyć przygodę. Gdzieś czytałam, że nie jest to hostel o najwyższym standardzie. Chociaż jak sięgnę głęboko do pamięci i przypomnę sobie hostele w jakich ja spałam, to nawet te o „wysokim standardzie” tak nie wyglądały. Poza tym co tam „wysoki standard”, miejsce samo się broni.

Reasumując: kwota nie jest mała ale da się ją udźwignąć kiedy chcemy przetestować miejsce na jedną dobę, natomiast jeśli doliczymy cenę za przelot w dwie strony to musimy do 182 zł dopłacić jeszcze około 5 tysięcy z hakiem (w najlepszym razie) za przelot tam i z powrotem. To zdecydowanie zmienia postać rzeczy.

Trochę żal że to tak daleko, bo osobiście bym sprawdziła to miejsce robiąc dla Was specjalną video relacje. Może kiedyś w innym wcieleniu, kiedy będę Azjatką. Tymczasem zaglądnijcie na stronę.

http://bookandbedtokyo.com/en/

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prev Post Next Post