Po przeczytaniu „W Labiryncie” Donato Carrisi zaczynam cieszyć się, że wracam do książek z dreszczykiem, chyba faktycznie była mi potrzebna przerwa, bo każdy thriller smakuje teraz wyśmienicie, ale do rzeczy. Donato Carrisi to dla mnie marka sama w sobie, gwarancja dobrego thrillera i tym razem włoski autor wessał mnie w fabułę. Ta książka jest pełna napięcia, sprawia, że podążasz za historią i kartka po kartce zaczynasz myśleć, że jesteś coraz bliżej i coraz więcej wiesz, ale na końcu pozostajesz oniemiały.

Samantha to 13 letnia dziewczynka, która pewnego dnia przepada, jak kamień w wodę. Sprawy jej zaginięcia podejmuje się Bruo Genko – śledczy, który bezskutecznie poszukuje dziewczynki. Jednak po 15 latach Samantha powraca, nie jest już dzieckiem, a dorosłą kobietą, która głęboko w swoim umyśle przetrzymuje bolesne wspomnienia. Niestety, ale wydobycie tych wspomnień może pomóc złapać przestępce, który nadal jest na wolności. W odtworzeniu niektórych faktów pomaga jej policyjny profiler dr Green. Historia z czasem robi się zawiła niczym labirynt, a w konsekwencji to co wydawało się oczywiste zaczyna tracić sens.

„W labiryncie” to wyścig z czasem, a raczej prawdziwy wyścig ze śmiercią! To historia, która budzi przerażenie, a przy tym wzmaga ciekawość i zadziwia. Choć zdecydowanie jestem większą fanką przygód Marcusa, agenta Trybunału Sumienia i Sandry wybitnie utalentowanej analityczki kryminalnej (z cyklu Marcus), to “W labiryncie” niewiele odbiega od wcześniej wymienionych. Wszystko, jak zawsze, jest idealnie ze sobą scalone, tak, aby nie dać nawet chwili wytchnienia czytelnikowi.

Jeśli tak jak ja kochacie thrillery psychologiczne, to zdecydowanie nie możecie odpuścić tego tytułu. Jeśli natomiast niekoniecznie lubicie ten gatunek, to też powinniście sięgnąć po „W labiryncie”, albo po inną książkę Donato Carrisi, bo faktycznie w książkach jego autorstwa jest to coś, co powoduje, że czeka się na kolejne tytuły.

Jak to bywa w przypadku Carrisi, koniec książki zaskakuje i tworzy pytania, co dalej?

Recommended Posts